top of page

ŠKOLA ŠITÍ

PRO ZAČÁTEČNÍKY

Od prvních krůčků k opravdovým modelům

Získáte základní vědomosti a dovednosti, které se používají při šití a používání náčiní, pomůcek a strojů nezbytných ke zhotovení šitého textilního výrobku.
Základní kurz trvá minimálně 4 lekce, podle individuální potřeby doporučuji opakovat, než se upevní základní dovednosti a návyky.
Výstupem je jednoduchý konkrétní výrobek se zvládnutou technikou šití.


Na začátečnický kurz navazují dva workshopy, které rozšiřují teoretickou i praktickou výuku a dále se můžete zdokonalovat v kurzech a workshopech pro pokročilé. 

MD-predelovac-03.png

1

ZÁKLADNÍ KURZ ŠITÍ

Zvládnete základní vědomosti a dovednosti, které se používají při šití a používání náčiní, pomůcek a strojů nezbytných ke zhotovení šitého textilního výrobku.

Podrobněji>

WORKSHOP - ZÁKLADY TECHNOLOGICKÝCH POSTUPŮ

Základy nauky o textilních vláknech, výrobě tkanin a pletenin a jejich vlivu na vlastnosti oděvu a jeho údržbu. Zásady pokládání střihu na látku a přikreslování švových záložek při stříhání. Výroba vzorníku, všití zipu a pásku do sukně.

Podrobněji>

3

WORKSHOP - ROZŠÍŘENÍ ZNALOSTÍ POSTUPŮ ŠITÍ

Postup hotovení oděvu na 1. zkoušku, základní způsoby začišťování výstřihů - šikmým proužkem, paspulkou, podsádkou - vzorník. Vzorník začišťování výstřihů u pletenin. Využití tužících materiálů, instruktáž o jejich použití, vytvoření vzorníku pro orientaci v lepících tužících materiálech.

Podrobněji>

MD-predelovac-03.png

Co si v našich kurzích ušijete

Ukázky prací absolventek kurzů. Skutečně hodnotné výsledky!

galerie-začátečníci.jpg
bottom of page